Produktene som introduseres vekker stor oppmerksomhet blant norske foretak. Timingen synes å være riktig i forhold til forretningsområder som vi her er i ferd med å utvikle - såsom
- håndtering av levende fisk
- kommersialisering av bio-oljer fra trevirke
- trafikksikring under røffe vei- og vær-forhold
- energibesparende LED-veibelysning
Noen av firmaene har fått opptil 13 møter med norske interessenter i løpet av 2-3 dager.
Nova Scotia og Norge har mange av de samme utfordringene klimamessig og jobber innenfor mange av de samme industriområdene, så som fiske og shipping, og det er da naturlig at de utvikler produkter som er interessante med tanke på norsk samarbeid.
Delegasjonen og dens ledere vil holde en presentasjon under et frokostmøte tirsdag 9. mars kl. 08.30, i regi av Canadian Norwegian Business Association. Møtet vil finne sted i Den Kanadiske Ambassade, Wergelandsveien 7. Delegatene og lederne vil være tilgjengelig for eventuelle intervjuer der. Se vedlagt invitasjon.
For mer informasjon ta gjerne kontakt med Astri S. Platou på tlf. 22 12 94 04 eller astri.platou@chamber.no

